Μίλαν-Βερόνα 2-2: Λυτρωτής ο Ιμπραχίμοβιτς (vid)

Μίλαν-Βερόνα 2-2: Λυτρωτής ο Ιμπραχίμοβιτς (vid)astiliadΚυρ, 11/08/2020 - 23:45

Η Βερόνα αξιοπόησε το αδύνατο στοιχείο της άμυνας της Μίλαν, τις στατικές φάσεις, σημειώνοντας με αυτό τον τρόπο δύο τέρματα.

Πρώτα με τον Μπαράκ στο 6ο λεπτό μετά από κεφαλιά του Σεκερίνι στο δοκάρι και στη συνέχεια στο 19ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ η άμυνα των ¨"ροσονέρι" δεν απομάκρυνε και ο Ζακάνι σμείωσε το 0-2 μετά και από κόντρα της μπάλας στα πόδια του Καλάμπρια.

Η Μϊλαν επιθετικά ήταν καλή. Μείωσε με τον κεσί να κάνει προβολή και

τον Μανιάνι να σημειώνει αυτογκόλ στο 27ο λεπτό, ενώ είχε χαμένο τετ-α-τετ με τον Ερναντές στο ημίωρο.

ΟΙ γηπεδούχοι είχαν χαμένο πέναλτι με τον Ιμπραχίμοβιτς στο 66'. Ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι  δέκα λεπτά αργότερα και ήταν αυτός που ισοφάρισε στις καθυστερήσεις σε 2-2.

Η Μίλαν διατήρησε εντός έδρας αήττητο για 29ο παιχνίδι απέναντι στη Βερόνα με απολογισμό 16 νίκες και 13 ισοπαλίες.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Milan- Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AC Milan ΙΤΑΛΙΑ Μίλαν-Βερόνα: 2-2 (HL) Submitted by osinteli on Δευ, 11/09/2020 - 00:01 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_MILAN_VERONA_081120.mp4 ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Τα στιγμιότυπα του αγώνα Μίλαν-Βερόνα για τη Serie A. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AC Milan Milan- Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Μίλαν και Βερόνα αναδείχθηκαν ισόπαλες στο Σαν Σίρο με σκορ 2-2. Λυτρωτής ο Ιμπραχίμοβιτς στις καθυστερήσεις, ενώ είχε δοκάρι και χαμένο πέναλτι στο 2ο ημίχρονο. Article publish on Κυρ, 11/08/2020 - 23:45 Article hide updated date On Article is longform Off