Μίλαν-Νάπολι 0-1: Διπλό με άρωμα Champions League για τους «παρτενοπέϊ» (hls)

Μίλαν-Νάπολι 0-1: Διπλό με άρωμα Champions League για τους «παρτενοπέϊ» (hls)tbairaktΚυρ, 03/14/2021 - 23:55

Η Νάπολι πέρασε από το «Τζιουζέπε Μεάτσα» νικώντας με 1-0 την Μίλαν για την 27η αγωνιστική της Serie A.

Μ’ αυτό το διπλό οι «παρτενοπέϊ» έμειναν στο κυνήγι της εξόδου στο Champions League.

Την ίδια στιγμή η Μίλαν έμεινε εννέα βαθμούς πίσω από την Ίντερ και έναν μπροστά από την Γιουβέντους που έχει ένα ματς λιγότερο.

Επιπρόσθετα ήταν η πρώτη νίκη του Τζενάρο Γκατούζο ως προπονητής κόντρα στην Μίλαν την οποία υπηρέτησε για χρόνια ως παίκτης και τεχνικός.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 49ο λεπτό ο Πολιτάνο, όταν μετά από προσπάθεια του Χισάϊ, ο Ζιελίνσκι» σέρβιρε» στον σκόρερ που με ωραίο πλασέ νίκησε τον Ντοναρούμα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για την Μίλαν, ο Ρέμπιτς επειδή έβρισε τον διαιτητή.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες και αρκετά σκληρό.

Για την Μίλαν πάντως αποδείχτηκε καθοριστική η απουσία του Ιμπραίμοβιτς στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Milan- Ποδόσφαιρο Napoli - Ποδόσφαιρο Off Off tbairakt Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AC Milan ΙΤΑΛΙΑ Μίλαν-Νάπολι: 0-1 Submitted by npilios on Δευ, 03/15/2021 - 00:12 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_MILAN_NAPOLI_140321.mp4 ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Μίλαν-Νάπολι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AC Milan Milan- Ποδόσφαιρο Napoli - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Νάπολι πέρασε από το «Τζιουζέπε Μεάτσα» νικώντας με 1-0 την Μίλαν για την 27η αγωνιστική της Serie A. Article publish on Κυρ, 03/14/2021 - 23:55 Article hide updated date Off Article is longform Off