Πόρτο-Πάκος Φερέιρα 2-0: «Καθάρισε» ο Ολιβέιρα (hls)

Πόρτο-Πάκος Φερέιρα 2-0: «Καθάρισε» ο Ολιβέιρα (hls)npiliosΚυρ, 03/14/2021 - 23:54

Μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της Πόρτο επί της Πάκος Φερέιρα με 2-0 ήταν ο Σέρτζιο Ολιβέιρα.

Ο άλλοτε παίκτης του ΠΑΟΚ ήταν αυτός που έδωσε την ασίστ στο γκολ του Πέπε (77') και στο επόμενο λεπτό ήταν αυτός που έγραψε το τελικό 2-0.

Με αυτή την

επικράτηση οι «δράκοι» ανέβηκαν στη δεύτερη θέση, αφήνοντας στην 5η θέση την Πάκος Φερέιρα.

Πόρτο: Μαρτσεσίν, Μαναφά (71' Κονσεϊσάο), Πέπε, Μπεμπά, Σανουσί, Κορόνα, Σέρτζιο Ολιβέιρα, Ουρίμπε, Οτάβιο (88' Γκρούγιτς), Μαρεγκά (71' Λουίς Ντίαζ), Ταρεμί (80' Τόνι Μαρτίνες)

Πάκος Φερέιρα: Τζόρντι, Φονσέκα, Μαρσέλο, Μαράκας, Ρεμποτσό, Κόστα, Εουστάκιο, Λουίς Κάρλος, Κάστρο Φερέιρα, Τανκε, Σινγκ

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - Primeira Liga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Porto - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ FC Porto ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ Με δύο τέρματα σε δύο λεπτά (77' και 78') η Πόρτο πήρε τη νίκη επί της Πάκος Φερέιρα, με τον πρώην άσο του ΠΑΟΚ να μοιράζει το πρώτο τέρμα και να σκοράρει το άλλο. Article publish on Κυρ, 03/14/2021 - 23:54 Article hide updated date On Article is longform Off