Μεσολόγγι - Λαύριο 75-79: Express ξανά!

Μεσολόγγι - Λαύριο 75-79: Express ξανά! ckaouΣάβ, 03/20/2021 - 19:14

Το Λαύριο άντεξε στην αντεπίθεση του Μεσολογγίου με καλύτερους τους Κάρτερ (16π), Μουράτο (11π), Ντιαλό (11π).

Δεν σταματάει πουθενά το τρομερό Λαύριο! Η ομάδα του Χρήστου Σερέλη είχε το προβάδισμα σε ολη τη διάρκεια του αγώνα, κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο 18-23 και ανεβάζοντας στο +8 την διαφορά στο ημίχρονο (35-43).

Για τους γηπεδούχους ο Σαχπατζίδης κυριαρχούσε στις δύο ρακέτες, όμως η τριάδα Κάρτερ-Μουράτου-Ντιαλό

οδηγούσε τους φιλοξενούμενους, με τους Κόζι και Ανοσίκε να συμπληρώνουν. Η απόσταση μεταξύ των δύο ομάδων δεν άλλαξε ούτε στην τρίτη περίοδο, όμως στο πρώτο τετράλεπτο της τέταρτης οι γηπεδούχοι μείωσαν στον πόντο (68-69).

Δύο μεγάλα τρίποντα από Κόζι και Κάρτερ έφεραν το 68-75, το Μεσολόγγι πίεσε ως το τέλος μειώνοντας ως το 75-78 με τρίποντο του Γκότσερ, όμως εν τέλει δεν τα κατάφερε.

Για τους νικητές ο Κάρτερ είχε 16 πόντους, ο Μουράτος 11 πόντους και 4 ασίστ, ο Ντιαλό 11 πόντους και 11 ριμπάουντ και ο Κόζι 10 πόντους.

Για τους γηπεδούχους ο Γκότσερ είχε 17 πόντους, ο Σαχπατζίδης 19 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Λάιονς 12 πόντους και ο Ντέιβις 10.

ΕΛΛΑΔΑ - Basket League - ΜΠΑΣΚΕΤ Χαρίλαος Τρικούπης - Μπάσκετ Λαύριο - Μπάσκετ Off Off Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΛΑΔΑ Το Λαύριο άντεξε στην αντεπίθεση του Μεσολογγίου με καλύτερους τους Κάρτερ (16π), Μουράτο (11π), Ντιαλό (11π).

Article publish on Σάβ, 03/20/2021 - 19:14 Article hide updated date Off Article is longform Off