Με την υπογραφή του Ολιβάρες

Το ματς ήταν για την 9η αγωνιστική (7 Νοεμβρίου 1998) και ο ΠΑΟΚ υποδεχόταν στην Τούμπα την ΑΕΚ. Το ημίχρονο έβρισκε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 0-1, με το γκολ του Νικολαϊδη από το 40’. Το ματς έκρυβε κι άλλον σκόρερ στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα όχι από τους συνήθεις υπόπτους.
Ο Πέρσι Ολιβάρες, ένας πολύ ωραίος παίκτες άρχιζε τις προσπάθειές του από την άμυνα. Του άρεσε να παίζει επιθετικά (η καλή τεχνική του κατάρτιση τον βοηθούσε) αλλά ερχόταν από την πίσω ζώνη. Σε εκείνο το ματς έβαλε δύο γκολ και ήταν η πρώτη φορά που έκανε κάτι τέτοιο.
Στο 62’ με πέναλτι έκανε το 1-1 και στο 74’, πέτυχε το 2-1, ανατροπή και νίκη για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέρσι Ολιβάρες έπαιξε στον ΠΑΟΚ δύο σεζόν (1997-1999), είχε 75 ματς και 8 γκολ.