Με σβηστές... μηχανές 4Χ4 ο Παναθηναϊκός

Με σβηστές... μηχανές 4Χ4 ο ΠαναθηναϊκόςnpiliosΚυρ, 12/06/2020 - 19:19

Μετα από ένα πρώτο αμφίρροπο δεκάλεπτο οι ''πράσινοι''ανέβασαν ρυθμούς, εκμηδένισαν την περιφερειακή απειλή (οι γηπεδούχοι είχαν 4/24 τρίποντα) και αφού προηγήθηκαν με 40-28 στο ημίχρονο έφτασαν χωρίς προβλήματα στη νέα νίκη παρότι ο Γιώργος Βόβορας κράτησε εκτός αγώνα για λόγους ξεκούρασης τους Παπαπέτρου-Σαντ Ροος.

Ο Νέντοβιτς με 18 πόντους ήταν ο ηγέτης του Παναθηναϊκού

στην επίθεση αλλά το παιχνίδι τελείωσε με ένα αστερίσκο:

Στα μισά της τρίτης περιόδου αποχώρησε τραυματίας στον αστράγαλο ο Ζακ Ογκαστ και περισσότερες λεπτομέρειες για την κατάσταση του θα γίνουν γνωστές αύριο.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Αγγέλου): Σμιθ 15 (6/10 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 5 λάθη), Πρίτζετ (0/5 σουτ), Χάμοντς 5 (1/5 τρίποντα, 3 ασίστ), Χόλογουελ 12 (1), Τουντζιαράκης (0/3 σουτ), Πετρόπουλος (0/4 σουτ), Βλάχος, Φιτζπάτρικ 11 (9 ριμπάουντ), Μουχαϊμίν (0/3 δίποντα, 0/2 βολές, 7 ριμπάουντ), Χουγκάζ 10 (5 ριμπάουντ).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βόβορας): Μακ 8 (4 ασίστ), Παπαγιάννης 8 (4/10 δίποντα), Κασελάκης 4 (6 ριμπάουντ), Νέντοβιτς 18 (2/5 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 5/5 βολές, 4 ασίστ), Γουάιτ 4 (4 ριμπάουντ), Μποχωρίδης 5 (1), Όγκαστ 2, Βουγιούκας 1, Καλαϊτζάκης 6 (4 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Φόστερ 5 (1), Μήτογλου 12 (6/7 δίποντα, 0/1 βολή, 5 ριμπάουντ, 3 μπλοκ), Μπεντίλ 6 (5 ριμπάουντ).

ΕΛΛΑΔΑ - Basket League - ΜΠΑΣΚΕΤ Παναθηναϊκός - Μπάσκετ Ιωνικός Νικαίας - Μπάσκετ Off Off dkaryd Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ ΕΛΛΑΔΑ Τέταρτη νίκη και μάλιστα εξαιρετικά εύκολη για τον Παναθηναϊκό που χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα πέρασε άνετα από το εμπόδιο του Ιωνικού στο κλειστό της Νίκαιας κερδίζοντας με 79-53. Article publish on Κυρ, 12/06/2020 - 19:19 Article hide updated date On Article is longform Off