Με σούπερ Μαριάνοβιτς οι Σίξερς (video)

O Mπόμπαν Μαριάνοβιτς εκμεταλλεύτηκε την απουσία του τραυματία Εμπίιντ και οδήγησε τους Σίξερς στη νίκη με 106-102 επί του Μαϊάμι.

Ο Σέρβος σέντερ πέτυχε 19 πόντους και πήρε 12 ριμπάουντ, για την καλύτερη επίδοσή του στη σεζόν και στις δύο κατηγορίες. Ήταν αυτός που κράτησε την ομάδα του στο ματς στο πρώτο ημίχρονο με 16 πόντους και 11 ριμπάουντ, για να αναλάβει δράση στη συνέχεια ο Χάρις με 23 πόντους (11 ριμπάουντ) και ο Σίμονς με 21 πόντους.

Για την Χιτ ο Γουέιντ είχε 19 πόντους,
ο Γουέιτερς 18 και ο Όλινικ 15.

Το ματς ήταν αμφίρροπο με 13 αλλαγές στο προβάδισμα και 10 ισοπαλίες, όμως οι Σίξερς έκαναν την διαφορά πετυχαίνοντας 33 πόντους στην τελευταία περίοδο, με τον Σίμονς να πετυχαίνει 8 σερί σε εκείνο το χρονικό σημείο.

.@BobanMarjanovic posts 19 points and grabs 12 boards in the win vs Miami! #HereTheyCome pic.twitter.com/ZiswrKqtwA