Με σούπερ Κλάιμπερν, νίκη για την ΤΣΣΚΑ (video)

Η ΤΣΣΚΑ νίκησε στην Γερμανία την Μπάμπεργκ, 92-76 με πρωταγωνιστή τον Κλάιμπερν.

Που έδωσε στην ρωσική ομάδα, εκτός από 15 πόντους και 9 ριμπάουντ, μεγάλη ενέργεια στην άμυνα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με την Μπάμπεργκ και την ΤΣΣΚΑ να εναλλάσσονται στο προβάδισμα και την ρωσική ομάδα να προηγείται με 22-20 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Με πρωταγωνιστή τον Λο, η ΜΠάμπεργ απάντησε,
βρέθηκε μπροστά με 27-22 αλλά δεν χάρηκε πολύ. Ο Κλάιμπερν, μαζί με τον Ντε Κολό ανέλαβαν δράση, η ΤΣΣΚΑ κάλυψε την διαφορά και έκλεισε το ημίχρονο με 42-39. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη, ότι δεν κατάφερε στο δεύτερο δεκάλεπτο, το πέτυχε στο τρίτο. Με πολύ δυνατή άμυνα, και οδηγούς στην επίθεση τους Ντε Κολό, Κλάιμπερν και Αντόνοφ έδωσε διψήφια τιμή στην διαφορά και τελικά έφτασε άνετα στην νίκη.

Ο Ντε Κολο είχε 20 πόντους και άλλους 15 πρόσθεσε ο Κλάιμπερν για τους νικητές,με τον Ρούμπιτ να σκοράρει 16 για την Μπάμπεργκ.

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 39-42, 59-70 και 76-92.