Με Φιρμίνο και Νεϊμάρ η Βραζιλία τις ΗΠΑ (video)

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας με ''φόντο'' το επερχόμενο ''Copa America'' η Βραζιλία επικράτησε 2-0 των ΗΠΑ σε αναμέτρηση που διεξήχθει στο Νιου Τζέρσεϊ. Φιρμίνιο και Νεϊμάρ τα γκολ της ''σελεσάο''.

Με όλα της στα αστέρια στην αποστολή η Βραζιλία άνοιξε το σκορ με το επιθετικό της Λίβερπουλ Ρομπέρτο Φιρμίνιο μόλις στο 13ο λεπτό ύστερα από ασίστ του Ντάγκλας Κόστα για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Νεϊμάρ με πέναλτι λίγο πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο.

Η ''σελεσάο'' συνεχίζει τα φιλικά προετοιμασίας της τα ξημερώματα της Κυριακής με αντίπαλο το Ελ Σαλβαδόρ.Μέσα στον Οκτώβριο ακολουθούν οι συναντήσει με τη Σαουδική Αραβία και με το μεγάλο ντέρμπι της Λατινικής Αμερικής κόντρα στην Αργεντινή.