Μάντσεστερ Γ - Άστον Βίλα 2-1: “Πάτησε” κορυφή (hls)

Μάντσεστερ Γ - Άστον Βίλα 2-1: “Πάτησε” κορυφή (hls)mkouzoulΣάβ, 01/02/2021 - 00:07

Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ ξεκίνησε ιδανικά το 2021, καθώς πανηγύρισε τη νίκη απέναντι στην Άστον Βίλα με 2-1 και σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με την Λίβερπουλ!

Οι “κόκκινοι διάβολοι” άνοιξαν το σκορ στο 40, όταν μετά από καλή συνεργασία  ο Ουάν Μπιζάκα γύρισε τη μπάλα στην περιχοή και ο Μαρσιάλ έκανε το 1-0 με το δεύτερο φετινό του γκολ

Στο δεύτερο ημίχρονο η Άστον Βίλα, πίεσε και έχασε μοναδική

ευκαιρία στο 52 με τον Γουότκινς, με τον Ντε Χέα να κάνει σπουδαία επέμβαση!

Η ομάδα του Σμίθ ισοφάρισε με τον Τραορέ στο 58, όμως ο Μπρούνο Φερνάντες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 61ο λεπτό.

Στο 72 ο Ελ Γκάζι έχασε καλή ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον πορτιέρε της Μάντσεστερ να μαζεύει και πάλι τη μπάλα. Στο 84 οι φιλοξενούμενοι λίγο έλλειψε να κάνουν το 2-2, όταν ο Μινγκς με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δοκάρι.  Η τελευταία ευκαιρία στο ματς ήρθε στο  έκτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντέβις το σουτ του οποίου κόντραρε σε αμυντικό.

Μάντσεστερ Γ:  Ντε Χέα, Ουάν Μπιζάκα, Μπαγί, Μαγκουάιρ, Σο, Φρεντ(94 Τουανζέμπ), ΜακΤόμινεϊ(65΄Μάτιτς), Πογκμπά, Φερνάντεζ(87΄Τζέιμς), Ράσφορντ, Μαρσιάλ

Άστον Βίλα: Μαρτίνες, Τάργκετ, Μίνγκς, Κόνσα Κας, Λουίς, ΜακΓκιν, Ελ Γκάζι(84΄Ντέιβις), Γκρίλις, Τραορέ(79΄Ράμσεϊ), Γουότκινς

ΑΓΓΛΙΑ - Premier League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Manchester United - Ποδόσφαιρο Aston Villa - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Manchester United ΑΓΓΛΙΑ Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 2-1 για την 17η αγωνσιτική της Πρέμιερ Λιγκ της Άστον Βίλα και βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας!   Article publish on Σάβ, 01/02/2021 - 00:07 Article hide updated date On Article is longform Off