Μακάμπι-Αρμάνι 75-58: Νίκη play offs και δώρο στον Ολυμπιακό (hls)

Η Μακάμπι νίκησε με 75-58 την Αρμάνι Μιλάνο στην «Μενόρα Μιβταχίμ Αρίνα» για την 31η αγωνιστική της Euroleague.
Έκανε έτσι άλμα προς την πρώτη οκτάδα και τα play offs, ενώ την ίδια στιγμή η νίκη της βολεύει και τον Ολυμπιακό που αγκαλιάζει την 3η θέση ειδικότερα αν νικήσει την Μονακό.
Ο αγώνας ήταν ουσιαστικά μονόλογος για την Μακάμπι που είχε τον έλεγχο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.
Έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο 23-11. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ξέφυγε με 39-23, αλλά εκεί μέλι, Ντιλέίνι και Χολ, βοήθησαν την Αρμάνι να επιστρέψει στο 40-37 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μακάμπι βρήκε και πάλι τον έλεγχο του ματς, προηγήθηκε με 56-46 στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου, ενώ στο 4ο έφτασε τη διαφορά και στο 72-53.
Κορυφαίοι οι Ζίζιτς 12π., 7ρ., Ρέϊνολντς 14π, 4ρ.,Νάναλι 14π., 2 ασίστ, ενώ για την Αρμάνι, Μέλι 10π., 10ρ., Χολ, 11π., Σιλντς 9π., (1/7τρ.).