Λυτρώθηκε στο 88’! (video)

Σπουδαίο ματς στην έδρα της Πάρμα στην αναμέτρηση με την Τορίνο, με ανατροπές, πέναλτι αποβολές και τελικώς νικητές τους γηπεδούχους. Αυτοί ήταν που προηγήθηκαν από νωρίς αφού πριν καλά – καλά ζευγαρώσουν τα λεπτά στο ματς άνοιξαν το σκορ με τον Κουλοσέβσκι αλλά ο Ανσάλντι απάντησε δέκα λεπτά μετά. Ένα λεπτό πριν από τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου επιστρατεύτηκε το VAR για να επιβεβαιώσει την παράβαση για χέρι εντός περιοχής του Μπρέμερ που σήμανε και την αποβολή του με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Μια εξέλιξη όμως που πέρασε ανεκμετάλλευτη για τους «Παρμεζάνι» καθώς ο Ινγκλέζε αστόχησε. Κάτι που
δεν έκανε ο Μπελότι στο ίδιο ποδοσγφαιρικό σενάριο με αντιστροφή ρόλων δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Κορνέλιους, ενώ την ολική ανατροπή ολοκλήρωσε ο παρολίγον «μοιραίος» Ινγκλέζε στο 88’ για το τελικό 3-2!