Λιόν-Μονπελιέ 1-2: "Τρίτωσε" το κακό για τη Λιόν (hls)

Λιόν-Μονπελιέ 1-2: "Τρίτωσε" το κακό για τη Λιόν (hls)gdouskasΚυρ, 02/14/2021 - 00:14

Οι Λιονέ μπήκαν ορμητικά στο "Γκρουπάμα" χάνοντας την πρώτη ευκαιρία με τον Πακετά στο 6', ωστόσο από το 10λεπτο και μετά η Μονπελιέ επέβαλε πλήρως το ρυθμό της

Στο 16' είχε δοκάρι με τον Μολέ και 4 λεπτά αργότερα ο Ντελόρ με σέντρα βρήκε τον Σαβανιέ στην "καρδιά" της μεγάλης περιοχής του Λόπες, για να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά.

Λαμπόρντ και Μαβιντιντί έχασαν ευκαιρίες για το 0-2, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν γκολ

ισοφάρισης στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πακετά να πετυχαίνει εύκολο γκολ σε κενή εστία, μετά την κεφαλιά του Αουάρ και την επέμβαση του Όμλιν.

Στο 65' ο Σαβανιέ εκτέλεσε φάουλ, ο Λόπες δεν είχε καλή αντίδραση, από το σώμα του Ντουμπουά, η μπάλα στρώθηκε στον Βαΐ, με τον 18χρονο να εύκολο έργο για το 1-2, που ήταν και το τελικό σκορ, αφού παρά τις προσπάθειές τους, οι γηπεδούχοι δεν απέφυγαν την τρίτη ήττα τους στη Ligue 1.

Αυτό σημαίνει πως αποχαιρετούν την 25η αγωνιστική στην τρίτη θέση, μένοντας στους 52 βαθμούς, με Παρί και Λιλ (ένα ματς λιγότερο) να προπορεύονται με 54, ενώ η Μονπελιέ είναι 8η με 35.

Λιόν (4-3-3): Λόπες, Ντουμπουά, Μαρσέλο (26' Μπελαμρί), Ντιονμαντέ, Κορνέ (62' Ντε Σίλιο), Πακετά (72' Σερκί), Μέντες, Αουάρ (72' Σλιμανί), Καντεγουέρε (62΄Μπρούνο Γκιμαράες), Ντεπάι (αρχ.), Τοκό Εκαμπί

Προπονητής: Ρούντι Γκαρσία

Μονπελιέ (4-3-3): Όμλιν, Σάμπια, Ίλτον (αρχ.), Κονγκρέ, Ρίστιτς (68' Κοζά), Φερί, Μολέ (75' Λε Ταλέκ), Σαβανιέ, Λαμπόρντ (80' Σκούλετιτς), Ντελόρ (46' Βαΐ), Μαβιντιντί (81' Πέντρο Μέντες)

Προπονητής: Μισέλ Ντερ Ζακαριάν

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Lyon - Ποδόσφαιρο Montpellier - Ποδόσφαιρο Off Off gdouskas Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ #ligue1 Olympique Lyonnais ΓΑΛΛΙΑ Λιόν-Μονπελιέ: 1-2 (hls) Submitted by npilios on Κυρ, 02/14/2021 - 00:17 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_LYON_MONTPELL_130221.mp4 ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΓΑΛΛΙΑ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Λιόν-Μονπελιέ, για την 25η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Olympique Lyonnais Lyon - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Μονπελιέ εξελίσσεται σε κακό δαίμονα για τους "λιονέ" καθώς τους νίκησε σε τρίτο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθλήματος. Article publish on Κυρ, 02/14/2021 - 00:14 Article hide updated date On Article is longform Off