Λιόν-Μπορντό 2-1: Νίκη με γκολάρα Ντιμπουά! (hls)

Λιόν-Μπορντό 2-1: Νίκη με γκολάρα Ντιμπουά! (hls)iprintezΣάβ, 01/30/2021 - 00:02

Με εντυπωσιακό γκολ του Ντιμπουά στο 92΄ η Λιόν έκαμψε την αντίσταση της εξαιρετικής Μπορντό με 2-1 σε συναρπαστικό ντέρμπι στην εκκίνηση της 22ης αγωνιστικής στη Γαλλία και έκλεισε τη βραδιά στην κορυφή της βαθμολογίας με 46 βαθμούς, έναν περισσότερο από Παρί και Λιλ.

Η

ομάδα του Γκαρσιά άνοιξε το σκορ στο 32΄με πλασέ του Εκαμπί για να ισοφαρίσει η Μπορντό με τον Καλού στο 55'. Με εξαιρετικό ρυθμό το δεύτερο ημίχρονο, είχε φάσεις εκατέρωθεν με Μπάσιτς και Καλού και Ουντέν για την Μπορντό και με Πακετά και Αουάρ για τη γηπεδούχο Λιόν που λυτρώθηκε στις καθυστερήσεις με φοβερό βολέ με το δεξί του Ντιμπουά σε σέντρα του Κορνέ.

Ήττα μετά από τέσσερα ματς, με τρεις σερί νίκες για την καλύτερη Μπορντό της τελευταίας διετίας που έχασε για πρώτη φορά στην έδρα της Λιόν από το 2016.

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off Off ΓΑΛΛΙΑ Λιόν-Μπορντό 2-1 Submitted by npilios on Σάβ, 01/30/2021 - 00:30 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/LYON_BORDEAUX_290121.mp4 ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΓΑΛΛΙΑ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Λιόν-Μπορντό On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Με εντυπωσιακό γκολ του Ντιμπουά στο 92΄η Λιόν έκαμψε την αντίσταση της εξαιρετικής Μπορντό με 2-1.
Article publish on Σάβ, 01/30/2021 - 00:02 Article hide updated date Off Article is longform Off