Λεβαδειακός – ΑΕΛ 1-1: Ισόπαλο το ντέρμπι κορυφής (video)

Το σπουδαίο παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Super League 2 μεταξύ Λεβαδειακού και ΑΕΛ ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1. Οι Βοιωτοί διατηρήθηκαν στο +5 απ’ τη δεύτερη θέση. Στους 23 πόντους είναι ο Λεβαδειακός, στους 18 η ΑΕΛ.

Ο Λεβαδειακός προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό. Ο Γιαννιώτας κέρδισε πέναλτι, ο Νίκας

ανέλαβε την εκτέλεση και βρήκε δίκτυα για τέταρτη φορά φέτος. Στο πρώτο ημίχρονο οι φάσεις ήταν ελάχιστες και ο Λεβαδειακός διατήρησε το σκορ με ευκολία.

Στο 57′ η ΑΕΛ έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση, καθώς ο Πεντρόσο πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Οι “βυσσινί” έφεραν το ματς σε ισορροπία στο 67ο λεπτό με όμορφο γκολ του Αντράντα, ο οποίος σκόραρε με σουτ εκτός περιοχής.

Λεβαδειακός (Νιόπλιας): Γκροφ, Βήχος, Χάμοντ, Τσάπρας, Ρομό, Νίκας, Μεχία, Γιαννιώτας, Λιάγκας, Κουάδρα, ΤσελεπίδηςΑΕΛ (Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Ηλιάδης, Στάμου, Θ. Παπαγεωργίου, Πλέγας, Μαϊδανός, Κοσσονού, Αντράντα, Οτόρμιν, Μαυριάς, Πεντρόσο