Λέικερς-Μπακς 97-108: Πέρασαν από το Λος Άντζελες (video)

Ο Έλληνας παίκτης ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του, καθώς τελείωσε τον πρώτο φετινό του αγώνα προετοιμασίας με 16 πόντους. Επίσης, ο Αντετοκούνμπο είχε οκτώ ριμπάουντ, μια ασίστ, ένα κόψιμο και τρία λάθη σε 15:04 λεπτά συμμετοχής. Από την άλλη πλευρά, ο Λίλαρντ τελείωσε το ματς με 14 πόντους, δυο ριμπάουντ, τρεις ασίστ και τέσσερα κλεψίματα σε 22:23 λεπτά. Καλή εμφάνιση και από τον Θανάση Αντετοκούνμπο, ο οποίος είχε πέντε πόντους, δυο ριμπάουντ και ένα κόψιμο σε 12 λεπτά.

Από την πλευρά των γηπεδούχων,

ο Άντονι Ντέιβις είχε 16 πόντους, επτά ριμπάουντ, πέντε ασίστ, δυο κλεψίματα και δυο κοψίματα σε 19:12 λεπτά συμμετοχής. Στους έντεκα πόντους ο Ντ’Άντζελο Ράσελ, ενώ από δέκα πόντους είχαν οι Μαξ Κρίστι και Καμ Ρέντις. Δεν αγωνίστηκε για τους Λέικερς ο Λεμπρόν Τζέιμς. Αυτή ήταν η δεύτερη φετινή νίκη των «ελαφιών» σε τρία φιλικά προετοιμασίας, ενώ οι «λιμνάνθρωποι» γνώρισαν την τρίτη φετινή τους ήττα, σε πέντε φιλικά προετοιμασίας. Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης, στο παρακάτω βίντεο.

Οι πόντοι:

Λέικερς: Χατσιμούρα 8, Ντέιβις 16, Γουντ 3, Πρινς 8, Ρασελ 11, Κρίστι 10, Ρέντις 10, Χέις 7, Πίπεν 9, Λιούις 3, Κάστλετον 4, Χοντζ 8

Μπακς: Κράουντερ 5, Γ. Αντετοκούνμπο 16, Μπ. Λόπες 11, Μπίσλεϊ 8, Λίλαρντ 14, Μποσάμπ 8, Πέιν 12, Κόναγκτον 12, Πορτίς 10, Θ. Αντετοκούνμπο 5, Τζάκσον 5, Λίβινγκστον 2