Κροτόνε - Λάτσιο 0-2: Διαφορά κλάσης (hls)

Κροτόνε - Λάτσιο 0-2: Διαφορά κλάσης (hls)sdimolitΣάβ, 11/21/2020 - 18:19

Η Λάτσιο επέστρεψε στις νίκες περνώντας από τη βροχερή Καλαβρία με τα γκολ των Τσίρο Ιμόμπιλε και Χοακίν Κορέα.Η ομάδα του Σιμόνε Ινζάγκι συμπλήρωσε μια σειρά τριών αγώνων αήττητη και ετοιμάζεται για το Champions League απέναντι στη Ζενίτ. Η Κροτόνε παραμένει

ουραγός και η μοναδική ομάδα που δεν έχει καταφέρει ακόμα την χαρά της νίκης.

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε επέστρεψε στην αγωνιστική δράση μετά από 20 μέρες και έδωσε προβάδισμα στη Λάτσιο στο 21ο λεπτό μετά από την σέντρα του Παρόλο. Ο Ιταλός επιθετικός πέτυχε το 4ο γκολ στα τελευταία πέντε ραντεβού με την Κροτόνε και 4ο φετινό του στο πρωτάθλημα (0-1, 21ο λεπτό). O Ιμόμπιλε έφτασε τα 107 γκολ με την φανέλα της Λάτσιο και τον Τζουσέπε Σινιόρι! Κυνηγάει τον Σίλβιο Πιόλα που έχει 143. Η ομάδα του Ινζάγκι δημιούργησε ευκαιρίες να πετύχει κι 'άλλο γκολ, όμως στην καλύτερη φάση των φιλοξενούμενων, ο Φάρες δεν κατάφερε να νικήσει τον Κόρντατς.

Η Λάτσιο έχασε ευκαιρία στο 48ο λεπτό να βάλει δεύτερο γκολ και τελικά τα κατάφερε δέκα λεπτά αργότερα με τον Χοακιν Κορέα να σκοράρει το πρώτο φετινό του γκολ (0-2, 58ο λεπτό). Η ομάδα του Ινζάγκι έκανε διαχείριση του αποτελέσματος και χωρίς να ζοριστεί ιδιαίτερα κράτησε εύκολα τη νικη πετυχαίνοντας δεύτερο διαδοχικό διπλό.

Κροτόνε (Στρόπα): Κόρντατς, Μαρόνε, Κουόμο, Μαγκαλιάν, Πετριτσόνε (68' Ντράγκους), Βούλιτς (79' Ριβιέρ), Μπενάλι, Ρέτσα, Ρίσπολι (46' Πέδρο Περέιρα), Νουάνκο, Τζούνιο Μεσίας

Λάτσιο (Ινζάγκι): Ρέινα, Πάτρικ (79' Χουντ), Ατσέρμπι, Ράντου, Λέιβα, Παρόλο (46' Άκπρο), Λουίς Αλμπέρτο, Φάρες (46' Μαρούσιτς), Λάτσαρι, Κορέα (62' Καισέδο), Ιμόμπιλε (75' Αντρέας Περέιρα)

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Lazio - Ποδόσφαιρο Crotone - Ποδόσφαιρο Off Off sdimolit Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Lazio ΙΤΑΛΙΑ Κροτόνε - Λάτσιο: 0-2 (hls) Submitted by antoniamath11 on Σάβ, 11/21/2020 - 18:29 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_CROTONE_LAZIO_211120.mp4 ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Οι καλύτερες στιγμές από την αναμέτρηση της Κροτόνε με την Λάτσιο στο πλαίσιο της Serie A. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Lazio Lazio - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Λάτσιο επέστρεψε στις νίκες περνώντας από τη βροχερή Καλαβρία με τα γκολ των Τσίρο Ιμόμπιλε και Χοακίν Κορέα. Article publish on Σάβ, 11/21/2020 - 18:19 Article hide updated date On Article is longform Off