Καζακστάν-Λευκορωσία 2-1: Σφράγισε πρωτιά και άνοδο στη δεύτερη κατηγορία (hls)

Οι γηπεδούχοι ήλεγξαν το πρώτο ημίχρονο και έχασαν ευκαιρία με τον πολυτιμότερο παίκτη τους τον Νταραμπάγεφ στο 24′. 5 λεπτά αργότερα ο Οράζοφ έβγαλε τετ α τετ τον Γκαμπίσεφ κι αυτός με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου όμως οι Λευκορώσοι βρήκαν την ισοφάριση, εκμεταλλευόμενοι συνεχόμενα λάθη της αντίπαλης άμυνας. Ο Σαβίτσκι με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή έγραψε το 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αποκλειστικά υπόθεση του Καζακστάν. Στο 57′ ο Μάλι από το μισό μέτρο δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ενώ στο 60′ ο Γκαμπίσεφ πέρασε και τον Κάτκεβιτς για να βγει έξω μαζί με την μπάλα.

Το γκολ που χώρισε τους 2 αντιπάλους έβαλε στο 79′ ο Ζαϊνουντίνοφ με ωραίο πλασέ μετά από πάσα του Αϊμπέτοφ.