Καρταχένα – Λεβάντε 0-1 : Σύμφωνα με την ανωτερότητα και την παράδοση! (highlights)

Η Λεβάντε πήρε αυτό που ήθελε στην Καρταχένα γιατί το έψαχνε με περισσότερη έμπνευση και πιο “καθαρό μυαλό”, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο απέναντι σε μια ομάδα που “πλήρωσε” το άγχος της στο πρώτο μισό του ματς και την έλλειψη ουσίας στην επανάληψη όταν πίεσε δίχως όμως να πάρει κάτι ουσιαστικό.

Το γκολ που έκρινε το ματς, σημειώθηκε στο 25ο λεπτό από τον Γεωργιανό – εκ των κορυφαίων, όσο αγωνίστηκε – Κοτσορασβίλι σε ένα χρονικό σημείο που οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για να σκοράρουν!

Στην επανάληψη η υπεροχή της Καρταχένα δεν είχε αποτέλεσμα. Η ομάδα του Σάντσες – πρώην παίκτη;ς του Παναθηναϊκού και προπονητή του Ολυμπιακού (!) το καλοκαίρι του 2016 – έμεινε χωρίς πόντο με την παράδοση στην 5η επίσημη αναμέτρηση των δύο αντιπάλων να διατηρείται καθώς κι απόψε όπως στις τέσσερις προηγούμενες, νίκησε ο φιλοξενούμενος!!!