Τσέλσι-Λούτον 3-0: Πρώτη νίκη με σούπερ Στέρλινγκ

Η Τσέλσι μπήκε εντυπωσιακά στην αναμέτρηση και πίεσε την άμυνα της Λούτον στο πρώτο 20λεπτο δημιουργώντας προϋποθέσεις για γκολ.

Βασικός εκφραστής των επιθετικών προσπαθειών της ήταν και πάλι ο Ραχίμ Στέρλινγκ. Μάλιστα ήταν αυτός που στο 17ο λεπτό νίκησε τον Καμίνσκι και άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό σημειώνοντας το πρώτο γκολ του στην εφετινή Premier League.

Η

Η Λούτον είχε επισκέψεις στην περιοχή του Σάντσεθ όμως απείλησε μόνο μια φορά με τον Τσονγκ στο πρώτο μισό του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και είχαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Σημείωσαν ακόμη δύο με μεγάλο πρωταγωνιστή και πολυτιμότερο παίκτη του αγώνα τον Στέρλινγκ. Αυτός πέτυχε το 2-0 στο 68’, ενώ έδωσε την ασίστ για το πρώτο γκολ του Τσάκσον στο αγγλικό πρωτάθλημα στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Τσέλσι πήρε το πρώτο τρίποντο της χρονιάς και η Λούτον γνώρισε την 2η ήττα της σε ισάριθμους αγώνες που έχει δώσει.