Κάλιαρι-Σπέτσια: «Σοκ», 2-2 στο 92’ για την Κάλιαρι (hls)

Κάλιαρι-Σπέτσια: «Σοκ», 2-2 στο 92’ για την Κάλιαρι (hls)tbairaktΚυρ, 11/29/2020 - 21:04

Με γκολ στις καθυστερήσεις η Σπέτσια κατάφερε να πάρει ισοπαλία 2-2 από την Κάλιαρι στην «Σαρντίνια Αρίνα» για την 9η αγωνιστική της Serie A.

Στο νησί της Σαρδηνίας έγινε πολύ όμορφο κι απολαυστικό παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο σκορ στο 36’ όταν μετά από γύρισμα του Μπαστόνι,

ο Τζιάζι με πλασέ έκανε το 0-1.

Στην επανάληψη η Κάλιαρι μπήκε δυνατά και γύρισε τον αγώνα με δύο γκολ σε διάστημα επτά λεπτών.

Πρώτα ισοφάρισε με δυνατό σουτ του Ζοάο Πέδρο μέσα από την περιοχή σε 1-1στο 52ο λεπτό.

Και στην συνέχεια στο 59’ μετά από γύρισμα του Τζάπα, με υπέροχο τακουνάκι ο Παβολέτι έκανε το 2-1 για τους νησιώτες.

Η Κάλιαρι έχασε σπουδαίες ευκαιρίες να τελειώσει το ματς με Ουνάς στο 69’, με Σοτίλ και Ρογκ στο 78’ και με κεφαλιά του Τσέρι στο 85’.

Δεν το έκανε και το πλήρωσε στο 92’ όταν ο Κλάβαν ανέτρεψε τον Πίκολι με τον Μαρίνι να καταλογίζει πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ν’ Ζολά που με το 3ο φετινό του γκολ έγραψε το τελικό 2-2.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Cagliari - Ποδόσφαιρο Spezia - Ποδόσφαιρο Off Off tbairakt Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Cagliari ΙΤΑΛΙΑ Κάλιαρι-Σπέτσια: 2-2 (hls) Submitted by ageorgi on Κυρ, 11/29/2020 - 21:14 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_CAGLIARI_SPEZIA_291120.mp4 ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Tα στιγμιότυπα του Κάλιαρι - Σπέτσια. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Cagliari Cagliari - Ποδόσφαιρο Spezia - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Με γκολ στις καθυστερήσεις η Σπέτσια κατάφερε να πάρει ισοπαλία 2-2 από την Κάλιαρι στην «Σαρντίνια Αρίνα» για την 9η αγωνιστική της Serie A. Article publish on Κυρ, 11/29/2020 - 21:04 Article hide updated date Off Article is longform Off