Ισόπαλο «θρίλερ» στο «Ιπουρούα»

Η Έιμπαρ αναδείχτηκε ισόπαλη με 4-4 εντός έδρας κόντρα στη Λεβάντε σε ένα δραματικό παιχνίδι για την 15η Αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Οι Βάσκοι έμειναν έτσι χωρίς νίκη για δεύτερη σερί αγωνιστική, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν αήττητοι για τρίτο σερί ματς.

Oι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο «Ιπουρούα» μόλις στο 8ο λεπτό με τον Ενρίκ, όμως η Λεβάντε το γύρισε γρήγορα με τους Μοράλες (10') και Πιέρ (26').

Ο Εσκαλάντε ισοφάρισε για την Έιμπαρ στο 57', ενώ στην συνέχεια ανέλαβε δράση ο Σάρλες με δύο γκολ
στο 61' (πεν.) και στο 65' ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-2. Ο Τόνιο στο 74' μείωσε σε 4-3 για τη Λεβάντε, που κατάφερε τελικά να αποσπάσει την ισοπαλία με γκολ του Μαγιοράλ στις καθυστερήσεις.