Η Λάτσιο "πέρασε" δύσκολα από το Κάρλο Καστελάνι (video)

Μετά από ένα παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις η Λάτσιο νίκησε την Έμπολι με 1-0 στο Κάρλο Καστελάνι.

Ένα ματς με έντονες συγκινήσεις, δύο δοκάρια και καταπληκτικό φινάλε.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Λατσιάλοι έχσαν δύο σπουδαίες ευκαιρίες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου πρώτα με τακουνάκι του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς το οποίο έδιωξε σε κόρνερ ο Τερατσιάνο και στην συνέχεια από το κόρνερ ο Γουάλας με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη η Λάτσιο έκανε το 1-0 με κοντινή προβολή του Παρόλο στο
47'.
Η Έμπολι πίεσε από εκείνο το σημείο και μετά αλλά η Λάτσιο έβρισκε χώρους κι απειλούσε στην κόντρα.

Είχε δοκάρι στο 89' σε σουτ του Κορέα και μια καταπληκτική ευκαιρία στις καθυστερήσεις να κάνει το 2-0 την οποία ξόδεψε ο Μάρουσιτς.

Η Έμπολι θα μπορούσε να "τιμωρήσει" την Λάτσιο στην αμέσως επόμενη φάση, αλλά μέσα από
την μικρή περιοχή ο Καπούτο δεν μπόρεσε να νικήσει τον Στρακόσια, που κράτησε το πολύτιμο τρίποντο.