Γούλβς-Τότεναμ 1-1: Το άξιζε η Γουλβς (hls)

Γούλβς-Τότεναμ 1-1: Το άξιζε η Γουλβς (hls)astiliadΚυρ, 12/27/2020 - 23:13

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Ντομπελέ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και με το παιχνίδι να είναι μοιρασμένο μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους.

Η εικόνα άλλαξε σε μεγάλο βαθμό στο δεύτερο ημίχρονο. Η Τότεναμ περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο επιχειρώντας πρωτίστως να κρατήσει το υπέρ της σκορ, ενώ οι γηπεδούχοι επιχείρησαν με διαφορετικούς πρωταγωνιστές και πιέζοντας

στην μεγαλύτερη διάρκεια της επανάληψης για την ισοφάριση. Τη βρήκαν με τέρμα που σημείωσε ο Σαίς στο 88' και ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με μεγαλύτερη κατοχή μπάλας από τους Λονδρέζους αλλά και περισσότερες τελικές προσπάθειες.

Οι καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης:

ΑΓΓΛΙΑ - Premier League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off Off ΑΓΓΛΙΑ Σε συναρπαστικό στην εξέλιξή του παιχνίδι Γουλβς και Τότεναμ έμειναν σε ισοπαλία με σκορ 1-1 για την 15η αγωνιστική της Premier League. Article publish on Κυρ, 12/27/2020 - 23:13 Article hide updated date On Article is longform Off