Γκολ ο Ιγουαΐν, νίκη η Ρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 3-1 την Μίλαν σε φιλική αναμέτρηση το βράδυ του Σαββάτου στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μπενζεμά να εκτελεί μετά από μπαλιά του Kαρβαχάλ.

Ωστόσο οι «ροσονέρι» απάντησαν μόλις στο 4' με τον Ιγουαΐν να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα, με πανέμορφο φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή.

Η Ρεάλ πήρε ξανά το προβάδισμα με τέρμα του Μπέιλ στο 45ο λεπτό μετά από κόρνερ του Ασένσιο, ενώ το τελικό 3-1 έκανε ο Μπόρχα Μαγιοράλ στις καθυστερήσεις.

Για τους Μαδριλένους, επανήλθαν στην δράση οι «Μουντιαλικοί», ανάμεσά τους και ο Λούκα Μόντριτς που γνώρισε την αποθέωση από τους φίλους των γηπεδούχων, ενώ από ενέργειά του προήλθε και το τρίτο γκολ.