Γκλάντμπαχ – Βόλφσμπουργκ 2-2: Είχαν από ένα ημίχρονο και οι “λύκοι” τον Καστέλς

Η Βόλφσμπουργκ άνοιξε νωρίς το σκορ με τον Δανό, Γιόνας Βιντ, να σκοράρει 2ο γκολ με την φανέλα των λύκων στην 4η συμμετοχή του (0-1, 6ο λεπτό). Η ομάδα του Κούφελντ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με το πρώτο γκολ του Μπόρναουφ στην Μπουντεσλίγκα μετά το κόρνερ του Φίλιπ (0-2, 33ο λεπτό). Η Γκλάντμπαχ ξαναμπήκε στο ματς με γκολ του Τουράμ σε κομβικό σημείο με τον Γάλλο να σκοράρει το παρθενικό του γκολ μέσα στη σεζόν (1-2, 42ο λεπτό).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γκλάντμπαχ κυριάρχησε. Βρήκε την ισοφάριση με την είσοδο του Εμπολό που πήρε τη θέση του Τουράμ, με τον Ελβετό διεθνή επιθετικό να σκοράρει και πάλι από ασίστ του Πλεά (2-2, 82ο λεπτό). Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Βόλφσμπουργκ ο Καστέλς που κράτησε όρθια την Βόλφσμπουργκ από την ώρα που η ομάδα του έπαιζε με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή με απ’ ευθείας κόκκινη του Λακρουά στο 71ο λεπτό.