Γιουβέντους - ΣΠΑΛ 4-0: Ραντεβού με Ίντερ στα ημιτελικά (hls)

Γιουβέντους - ΣΠΑΛ 4-0: Ραντεβού με Ίντερ στα ημιτελικά (hls)ageorgiΤετ, 01/27/2021 - 23:41

Η Γιουβέντους κέρδισε 3-0 εντός έδρας τη ΣΠΑΛ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κόπα Ιτάλια, όπου θα αντιμετωπίσει την Ίντερ.

Oι γηπεδούχοι - που έπαιξαν χωρίς τον Ρονάλντο - άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό με πέναλτι που κέρισε ο Ραμπιό από τον Βικάρι και εκτέλεσε εύστοχα ο Μοράτα.
Στο 33' οι «μπιανκονέρι» διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον αμυντικό Φραμπότα, που πέτυχε το πρώτο του γκολ

με την πρώτη ομάδα της Γιούβε.
Το 3-0 διαμόρφωσε στο 78' ο Κουλουσέφσκι με σουτ μετά από ασίστ του Κιέζα, o oποίος έκανε το τελικό 4-0 στις καθυστερήσεις.
ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν - Φραμπότα (67' Σάντρο), Ντράγκουστιν, Ντεμιράλ (83' Ντα Γκράκα), Ντε Λιχτ - Μπερναρντέσκι (46' Ντι Πάρντο), Φατζόλι (87' ΜακΚένι), Ραμπιό, Ράμσι - Μοράτα (67' Κιέζα), Κουλουσέφσκι.
ΣΠΑΛ: Μπερίσα - Βικάρι (46' Τόμοβιτς), Οκόλι, Ρανιέρι (46' Σάλα) - Ντίκμαν, Σεμίκολα, Μισιρόλι (86' Βιβιάνι), Εσπόζιτο (66' Βαλότι) - Σεκ - Φλόκαρι (66' Μόρο), Μπρινιόλα.

ΙΤΑΛΙΑ - Coppa Italia - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Juventus - Ποδόσφαιρο SPAL - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Juventus ΙΤΑΛΙΑ Η Γιουβέντους κέρδισε 4-0 εντός έδρας τη ΣΠΑΛ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κόπα Ιτάλια, όπου θα αντιμετωπίσει την Ίντερ.
Article publish on Τετ, 01/27/2021 - 23:41 Article hide updated date On Article is longform Off