Γιακουμάκης: Σκόραρε ξανά σε ήττα της Φένλο

Γιακουμάκης: Σκόραρε ξανά σε ήττα της ΦένλοageorgiΣάβ, 01/30/2021 - 22:58

Ο Γιώργος Γιακουμάκης πέτυχε ακόμα ένα γκολ στο ολλανδικό πρωτάθλημα, όμως η Φένλο δεν απέφυγε την ήττα.
Η ομάδα του αρχισκόρερ της Eredivisie, αλλά και του Χρήστου Δώνη - ο οποίος αγωνίστηκε βασικός για 61 λεπτά - έχασε 3-2 στο ντέρμπιτης περιφέρειας του Λίμπουρχ από τη Φορτούνα Σίταρντ εντός έδρας, στην πρώτη ήττα της

στο πρωτάθλημα μετά από πέντε αγωνιστικές.
Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Φλέμινγκ (33') και Σόουντιενς (58' πεν.) πριν ο Γιακουμάκης (που είχε δεχτεί κίτρινη στο 45ο λεπτό καθώς εκνευρίστηκε από τα μαρκαρίσματα του προσωπικού του «φρουρού» Ρουλ Γιάνσεν), μειώσει στο 63' από κοντά μετά από ασίστ του Φαν Κρόοι, για το 21ο γκολ του σε 20 αγωνιστικές.
Ο Μπεν Ρίνστρα - αδελφός του Ντάαν που αγωνίζεται στον Βόλο - έκανε το 3-1 στο 90', ενώ ο Χούντε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-2.
Η Φένλο είναι στη 14η θέση με 22 πόντους, 11 περισσότερους από τις θέσεις πλέι - άουτ.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ - Eredivisie - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Venlo - Ποδόσφαιρο Off Off ageorgi Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ VVV Venlo ΟΛΛΑΝΔΙΑ Ο Γιώργος Γιακουμάκης πέτυχε ακόμα ένα γκολ στο ολλανδικό πρωτάθλημα, όμως η Φένλο δεν απέφυγε την ήττα. Article publish on Σάβ, 01/30/2021 - 22:58 Article hide updated date On Article is longform Off