Βαλένθια-Έλτσε 1-0: Νίκη οξυγόνο (vid)

Βαλένθια-Έλτσε 1-0: Νίκη οξυγόνο (vid)gliorisΣάβ, 01/30/2021 - 22:45

Οι τρεις βαθμοί που χώριζαν τη Βαλένθια και την Έλτσε στη σέντρα της αναμέτρησης εκτόξευαν τη σημασία του ματς στο Μεσταγια. Οι γηπεδούχοι του Χάβι Γκράθια πέτυχαν ζωτικής σημασίας νίκη ανεβαίνοντας στο συν έξι από τους φιλοξενούμενους που συμπλήρωσαν 14 ματς χωρίς νίκη στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.
Ήταν ένα σκληρό ματς για τις "νυχτερίδες", που πήραν προβάδισμα στο 22ο λεπτό με τον Βας, καθώς χρειάστηκε

να διαχειριστούν την ψυχολογία τους μετά την απώλεια του πέναλτι από τον Σολέρ στο 34ο λεπτό.
Η Έλτσε έμεινε στο ματς κι έγινε απειλητική, όμως ο Ζομ Ντομένεκ λειτούργησε με αποτελεσματικότητα όποτε παρέστη ανάγκη για να καταφέρει η Βαλένθια, έστω και με μπόλικο άγχος, να πάρει τους τρεις βαθμούς.

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Valencia - Ποδόσφαιρο Off Off glioris Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ CF Valencia ΙΣΠΑΝΙΑ Η Βαλένθια πήρε σημαντική νίκη στην προσπάθεια της να μείνει μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού απέναντι στην προτελευταία Έλτσε. Article publish on Σάβ, 01/30/2021 - 22:45 Article hide updated date Off Article is longform Off