Γερμανία-Λιχτενστάιν 9-0: Σε ρυθμούς… περιπάτου

Η αποβολή του Χόφερ στο 9ο μόλις λεπτό του αγώνα έβαλε σε ακόμη μεγαλύτερα προβλήματα την εθνική ομάδα του Λιχτενστάιν, με τη Γερμανία να παίρνει προβάδισμα με το πέναλτι του Γκουντογκάν στο 11ο λεπτό.

Στο 20’ με αυτογκόλ του Κάουφμαν οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 2-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο επιθετικός της Μπάγερν Μονάχου Λιρόι Σανέ διαμόρφωσε το 3-0.

Στο 24ο λεπτό ήταν η σειρά του Ρόις να χρησθεί σκόρερ για το 4ο γκολ των «πάντσερ».

Ο Σανέ με το 2ο γκολ του στην αναμέτρηση και 4ο στην προκριματική φάση διαμόρφωσε το 5-0 στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Τομας Μίλερ σημείωσε το 6-0 στο 76′ και ο Μπακου το 7-0 στο 80ο λεπτό με το πρώτο γκολ της καριέρας του με τη φανέλα της Εθνικής Γερμανίας. To 8-0 σημείωσε ο Μίλερ στο 86′ με το 3ο γκολ του στην προκριματική φάση. Το αυτογκόλ του Γκόπελ στο 89ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (9-0) για τους γηπεδούχους στο Βόλφσμπουργκ.

Η Γερμανία είναι στην πρώτη θέση του ομίλου με 24 βαθμούς έχοντας 8 νίκες σε 9 αγώνες.