Φιλικό… περιπέτειας για τον Μολίνς (pics)

Η Μάλμε νίκησε με 5-1 τη Λίνγκμπι από τη Δανία, σε φιλικό προετοιμασίας που έγινε (25/1) μεταξύ των δύο ομάδων. Ο Γκιγιέρμο Μολίνς ήταν πρωταγωνιστής για διαφορετικούς λόγους στο συγκεκριμένο παιχνίδι.
Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού που συνεχίζει την καριέρα του στη σουηδική, Μάλμε πέτυχε δύο γκολ στο συγκεκριμένο
παιχνίδι στο οποίο όμως είδε και την κόκκινη κάρτα του διαιτητή.

Ο στόχος του 30χρονου είναι να έρθει στην επιθυμητή φόρμα. Μέχρι τώρα με τη Μάλμε έπαιξε σε ένα παιχνίδι Κυπέλλου στις 22 Νοεμβρίου με αντίπαλο τη Λουντς, παιχνίδι στο οποίο σκόραρε κιόλας.
Ο Μολίνς εκμεταλλεύεται την περίοδο προετοιμασίας ώστε να είναι έτοιμος και το συγκεκριμένο φιλικό ήταν σε αυτό το πλαίσιο και για τον ίδιο τον παίκτη αλλά και για τις ομάδες.
Στο παιχνίδι ο Μολίνς ήταν βασικός και έπαιξε 24 λεπτά. Μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα πρόλαβε να βάλει δύο γκολ και να πάρει την κόκκινη κάρτα του διαιτητή για αψιμαχία με έναν αμυντικό της Λίνγκμπι.

“Είναι το χειρότερο που μου έχει συμβεί”, έλεγε σύμφωνα με τα σουηδικά Μ.Μ.Ε., αποχωρώντας από το γήπεδο.