Φιλική Κολομβιανή νίκη με υπέροχο γκολ του Χάμες! (video)

Ιδιαίτερα θεαματικό ήταν το φιλικό παιχνίδι που έγινε τα ξημερώματα, ώρα Ελλάδος στην πόλη Τάμπα της Φλόριντα ανάμεσα στις Ηνωμένες Πολιτείες και την Κολομβία.

Οι «καφετέρος» νίκησαν με σκορ 4-2 συναντώντας πάντως ιδιαίτερες αντιστάσεις από τους γηπεδούχους.

Το σκορ άνοιξε με ένα υπέροχο γκολ ο μεσοεπιθετικός της Μπάγερν Μονάχου Χάμες Ροντρίγκες στο 36ο λεπτό και σε ένα χρονικό διάστημα όπου η Κολομβία δημιουργούσε και έχανε τη μια ευκαιρία μετά την άλλη!

Οι Αμερικανοί μπήκαν αρκετά δυνατά
στην επανάληψη κι όχι μόνον ισορρόπησαν το παιχνίδι αλλά μέσα σε λίγα λεπτά έφτασαν ως την ανατροπή!

Ο Κέλιν Ακόστα ισοφάρισε στο 50ο λεπτό και λίγο αργότερα ο Μπόμπι Γουντ έκανε το 2-1.

Τρία λεπτά πιο μετά, στο 56’ ο Μπάκα έφερε ξανά το ματς στα ίσα και κάπου εκεί μετρώντας περισσότερο η εμπειρία, οι φιλοξενούμενοι ξαναπήραν τον έλεγχο της αναμέτρησης σημειώνοντας στα τελευταία λεπτά άλλα δύο τέρματα.

Στο 74’ ο Ρανταμέλ Φαλκάο έκανε το 2-3 και στο 78’ ο Μιγκέλ Μπόρχα διαμόρφωσε το τελικό 2-4