"Αφηνιασμένοι" Ισπανοί στο Κάρνιφ (video)

Τι κι αν ήταν φιλικό παιχνίδι. Οι «furias rojas» μπήκαν αποφασισμένοι στο φιλικό ματς του Κάρντιφ προκειμένου να πιστοποιήσουν την καλή τους αγωνιστική κατάσταση με… μανία, προφανώς, έχοντας στόχο να αφήσουν πίσω τους τις απογοητεύσεις του πρόσφατου Μουντιάλ στη Ρωσία.

Η Ουαλία αποτέλεσε τον ιδανικό στόχο παθαίνοντας ότι νωρίτερα – και σε διάστημα ενός μήνα παρακαλώ – ένιωσαν οι Άγγλοι (1-2 στο Λονδίνο) και πιο βαριά οι Κροάτες (6-0)

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Πάκο Αλκάθερ έκανε το 0-1 και εννέα λεπτά αργότερα ο Σέρχιο
Ράμος με κεφαλιά πέτυχε το 0-2. Πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης ο Αλκάθερ, κινούμενος μέσα στην πανικόβλητη άμυνα των γηπεδούχων, έκανε το 0-3.
Στο 74ο λεπτό ο Μπάρτρα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4 για να μειώσει η Ουαλία στο 89ο λεπτό με τον Βοκς διαμορφώνοντας ο φορ της Μπέρνλι το τελικό 1-4.
Ο Γκάρεθ Μπέϊλ δεν αγωνίστηκε όμως αυτό δεν μειώνει την αξία της επιβλητικής εμφάνισης των παικτών του Λουίς Ενρίκε!