Φενέρμπαχτσε – Βιλερμπάν 84-63: Έντουαρντς και Μότλει συνέχισαν το αήττητο (hls)

«Να περάσει ο επόμενος» η Φενέρμπαχτσέ στην Βιλερμπάν, την οποία νίκησε (84-63) στην Κωνσταντινούπολη για την 3η αγωνιστική της Ευρωλίγκα και συνέχισε την αήττητη πορεία της, ενώ η γαλλική ομάδα γνώρισε την δεύτερη ήττα της.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Η Βιλερμπάν ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο (42-36) και αντέδρασε στην πρώτη απόπειρα των γηπεδούων να δημιουργήσουν διψήφια διαφορά πόντων (32-21), αλλά στο 3ο δεκάλεπτο, ο Μότλει και εν συνεχεία ο Εντουαρντς δεν άφησαν ούτε..υποψία αμφισβήτησης. Με τον Καλάθη να αναδεικνύεται πολυτιμότερος παίκτης, η Φενέρ

είχε σε τους δυο Αμερικάνους να παράγουν συνολικά 32 πόντους και να έχουν την συνεπικούρηση του Ουίλμπεκιν με 15 πόντους.

Ο Γιουσφουφά Φαλ δημιούργησε τα περισσότερα προβλήματα στην Φενέρ με τους 17 πόντους και τα 9 ριμπάουντ, αλλά η γαλλική ομάδα, παρά τα 14 επιθετικά ριμπάουντ που κέρδισε και τα εννέα περισσότερ από τους γηπεδούχους, έχασε στην “μάχη” των περιφρρειακών, με τον Νάντο Ντε Κολό να μην χρησι μοποιείται στο 4ο δεκάλεπτο από τον Πάρκερ.

Δεκάλεπτα: 25-19, 42-36, 65-46, 84-63