Φέγενορντ-Βίλεμ 5-0: "Σαρωτική" η ομάδα του Άντβοκατ

Φέγενορντ-Βίλεμ 5-0: "Σαρωτική" η ομάδα του ΆντβοκατntzouaniΚυρ, 02/14/2021 - 17:52

"Θυελλώδης" ήταν η Φέγενορντ στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Βίλεμ, διαλύοντας με 5-0 την ομάδα του Τίλμπουρχ.

Αν και οι γηπεδούχοι αντιμετώπισαν δυσκολίες στο πρώτο ημίχρονο, το γκολ του Τούρντρα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε ψυχολογία στους παίκτες της ομάδας του Ρότερνταμ και από εκεί και πέρα τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα.

Ο Λίνσεν στο 49ο λεπτό έκανε το 2-0 για τη Φέγενορντ, ο Σινίστερα

στο 52' πέτυχε το τρίτο τέρμα των γηπεδούχων, ενώ ο Μπέρχαους στο 63' έκανε το 4-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 83ο λεπτό ο Κουκτσού, ενώ ο Βαγγέλης Παυλίδης έπαιξε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα για τη Βίλεμ.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ - Eredivisie - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Feyenoord - Ποδόσφαιρο Willem - Ποδόσφαιρο Off Off ntzouani Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Feyenoord Rotterdam ΟΛΛΑΝΔΙΑ "Θυελλώδης" ήταν η Φέγενορντ στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Βίλεμ, διαλύοντας με 5-0 την ομάδα του Τίλμπουρχ.  Article publish on Κυρ, 02/14/2021 - 17:52 Article hide updated date On Article is longform Off