Επέστρεψαν Γιουνάιτεντ και Πογκμπά...

Ο Γάλλος μέσος παίζει πλέον με τον ρόλο που τον απέκτησε η διοίκηση των "κόκκινων διάβολων". Αυτόν του ηγέτη. Μετά την αποχώρηση του Μουρίνιο, ο Γάλλος έχει σκοράρει 4 φορές διανύοντας τον παραγωγικότερο μήνα της καριέρας του σε πρωτάθλημα.

Στο παιχνίδι με τη Μπόρνμουθ αι τη νίκη της Γιουνάιτεντ με 4-1, ήταν ο Γάλλος που άνοιξε το σκορ στο 5ο μόλις λεπτό μετά από μαγική ενέργεια του Ράσφορντ, ενώ στο 33' με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι και 7ο στη σεζόν πέτυχε το 2-0. Ο Ράσφορντ πήρε ασίστ από τον Μαρσιάλ για
να διαμορφώσει το 3-0 στο 45' σημειώνοντας το 6ο του εφετινό γκολ.

Η Γιουνάιτεντ πάντως παρέμεινε απόλυτο αφεντικό στην αναμέτρηση, παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ακέ ακριβώς πριν το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου ημιχρόνου.
Ο Λουκάκου επέστρεψε στο σκοράρισμα διαμορφώνοντας το 4-1 στο 72ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο επτά λεπτά αργότερα καθώς αποβλήθηκε ο Μπαγί με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ήταν η 3η συνεχόμενη νίκη της Γιουνέιτεντ με τον Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ στον πάγκο.

Η Γιουνάιτεντ έχει σκοράρει 12 φορές στα τελευταία τρία παιχνίδια πρωταθλήματος, κάτι που έχει να πετύχει από το 2011!

Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Γιάνγκ, Λίντελοφ, Σο, Μπαγί, Μάτιτς, Ερέρα (76' Περέιρα), Πογκμπά, Λίνγκαρντ, Μαρσιάλ (82' Τζόουνς), Ράσφορντ (70' Λουκάκου).

Μπόρνμουθ: Μπέγκοβιτς, Ντάνιελς, Κουκ, Άκε (82' Μίνγκς), Ρίκο, Σέρμαν, Στάνισλας, Ίμπε, Μπρούκς (66' Μουσέτ), Γουίλσον (66' Φρέιζερ), Κινγκ.