Εύκολο βράδυ για την Παρί, ασταμάτητος Εμπαπέ! (video)

Η Παρί σαν σε προπόνηση επικράτησε 5-0 της Κλαμπ Μπριζ και διεύρυνε το απόλυτο για τον πρώτο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι Γάλλοι κατάφεραν να βάλουν τις βάσεις από νωρίς καθώς άνοιξαν το σκορ μόλις στο έβδομο λεπτό με τον Ικάρντι, έπειτα από ασίστ του Ντι Μαρία.

Στην επανάληψη η ομάδα του Τόμας Τούχελ βρήκε άλλα δύο γκολ και ουσιαστικά μέσα σε ένα δίλεπτο καθάρισε την υπόθεση νίκη.

Στο 61ο λεπτό ο Εμπαπέ
έκανε το 2-0 ενώ το 3-0 διαμόρφωσε ο Ικάρντι δύο λεπτά αργότερα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Το τελικό 4-0 σημείωσε ο Εμπαπέ στο 79ο λεπτό.

Μάλιστα με αυτά τα γκολ ο νεαρός Γάλλος έγινε ο νεότερος παίκτης στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ που ξεπερνά τα 15 γκολ. Ο Εμπαπέ κατάφερε μάλιστα να πετύχει και χατ τρικ αφού διαμόρφωσε το τελικό 5-0 στο 83ο λεπτό.