Εύκολο το έργο των Ράπτορς (photo)

Οι Τορόντο Ράπτορς επικράτησαν εύκολα με 123-99 των Λος Άντζελες Κλίπερς εκτός έδρας και συνέχισαν την εξαιρετική εφετινή τους πορεία στην κανονική περίοδο. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Σερζ Ιμπάκα, ο οποίος σημείωσε 25 πόντους και μάζεψε εννέα ριμπάουντ. Ο Κάιλι Λόουρι τον ακολούθησε στο σκοράρισμα με 21 πόντους, ενώ στους 16 σταμάτησε ο Γιόνας Βαλαντσιούνας. Εξαιρετική εμφάνιση από τον Φρεντ Βαν Βλιτ, ο οποίος είχε πέντε πόντους και 14 ασίστ
στην αναμέτρηση.

Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Μπόμπαν Μαριάνοβιτς είχε 18 πόντους και ο Τάιρον Ουάλας 15. Ο Μίλοτς Τεόντοσιτς είχε εννέα πόντους και τρεις ασίστ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση, στην οποία αγωνίστηκε για 19,03 λεπτά. Αυτή ήταν η 22η εφετινή νίκη των Ράπτορς σε σύνολο 29 αναμετρήσεων, ενώ οι Κλίπερς γνώρισαν τη δέκατη εφετινή τους ήττα σε σύνολο 27 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Κλίπερς: Χάρις 10, Γκαλινάρι 11, Γκόρτατ 7, Τζίλγκεους Αλεξάντερ 7, Χάρελ 6, Σκοτ 9, Μπέβερλι 2, Τεόντοσιτς 9, Ουάλας 15, Μαριάνοβιτς 18, Θόρνγουελ 5

Ράπτορς: Γκριν 9, Σιάκαμ 13, Ιμπάκα 25, Λόουρι 21, Βαν Βλιτ 4, Βαλαντσιούνας 16, Ράιτ 12, Ανουνόμπι 12, Μάιλς 5, Μονρό 2, Ρίτσαρντσον 3