Εύκολη νίκη για τη Βικτόρια Πλζεν

Άλλη μία φιλική νίκη για την Βικτόρια Πλζεν, που επικράτησε το Σάββατο με 4-1 εκτός έδρας της Λιπτόβσκι Μικουλάς, ομάδας που αγωνίζεται στην δεύτερη κατηγορία της Σλοβακίας.

Ο Πάβελ Βρμπα χρησιμοποίησε για άλλη μία φορά δύο διαφορετικές ενδεκάδες ανά ημίχρονο, ενώ έκαναν ντεμπούτο και δύο νεαροί από την β' ομάδα, οι Γιάνοσεκ και Σουλκ. Η ενδεκάδα του β' μέρους ήταν αυτή που διακρίθηκε, καθώς οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0 από γκολ του Άντριτς.

Οι Τσόρι (53'), Πατσίντα
(62'), Γιάνοσεκ (64') και Τσερμάκ (69') σκόραραν για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, η οποία στις 26 του μήνα αναχωρεί για το Βέστεντορφ της Αυστρίας για προετοιμασία και τρία φιλικά (28/6, 2/7 και 5/7).

Έτσι έπαιξε η Βικτόρια:
Α' Ημίχρονο: Χρούσκα - Ρέζνικ, Χέιντα, Πέρνιτσα, Λιμπέρσκι - Μίχαλικ, Κάλβαχ, Χερκ, Κόβαρικ - Κρμέντσικ, Μπογκέλ.
Β' Ημίχρονο: Σβάτσεκ - Χάβελ, Χούμπνικ, Χάγιεκ, Χλούσεκ - Γιάνοσεκ, Τσερμάκ - Καγιάμπα, Σουλκ, Πατσίντα - Τσόρι.