Εύκολη επικράτηση του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού (video)

Παρά το γεγονός πως οι πράσινοι του Κώστα Φρατζέσκου προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με τον Πούλιανο ο Ολυμπιακός βρήκε το σθένος και τον τρόπο να αντιδράσει και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο. Ο Παναθηναϊκός έχασε μοναδική ευκαιρία να σκοράρει το 2-0 στο 12ο λεπτό με τον Κωστόπουλο, που θα έβαζε άλλα δεδομένα στο ματς και 4 λεπτά μετά ήρθε το 1-1 Με σκόρερ τον Λιάτσο.

Από το λεπτό αυτό και μετά η κυριαρχία των
ερυθρολεύκων ήταν καθολική. Στο 31'εγινε το 2-1 με σκόρερ τον Κατσογιάννη, ύστερα από πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Ιμπαγάσα τζουνιορ. Πέντε λεπτά πριν φύγει το ημίχρονο ο Ολυμπιακός πέτυχε και 3ο γκολ με τον Σταμούλη ύστερα από ασταθή απόκρουση του Δρανδάκη.

Στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός παρουσιάστηκε καλύτερος σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο αλλά και πάλι δεν μπορούσε να σταθεί εμπόδιο στο πολύ καλό Ολυμπιακό που σκόραρε αλλά δύο τέρματα στο 84ο λεπτό με τον Χρονακόπουλο και στο 90ο λεπτό με τον Λιοφάγο για να έρθει το εντυπωσιακό 5-1.