Διπλό της Τορίνο

Η Τζένοα είχε την μπάλα στα πόδια και σημαντικές ευκαιρίες, αλλά η Τορίνο ήταν αυτή που έφυγε νικήτρια από τη Γένοβα με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν μόλις σουτ προς την εστία σε όλο το παιχνίδι, αλλά φρόντισαν και τα δυο να καταλήξουν στα δίχτυα, αρχικά με τν Φάλκε στο 30' και αφετέρου με τον Μπάσελι στο 58'.

Ο γερόλυκος Γκόραν Πάντεφ που είχε μπει ως αλλαγή στις αρχές της επανάληψης μείωσε το σκορ στο 80' και εννέα λεπτά αργότερα λίγο έλλειψε να κάνει το 2-2, αλλά είδε την προσπάθειά του να χτυπάει στο δοκάρι του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς. Συγκίνηση για τον Περίν μετά το πέρας της αναμέτρησης, αφού φόρεσε για τελευταία φορά τη φανέλα με το νούμερο 1 της Τζένοα.

Το αποτέλεσμα
Τζένοα - Τορίνο 1-2
0-1Φάλκε (30)
0-2Μπάσελι (58)
1-2(80) Πάντεφ

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες από το 83', λόγω αποβολής του Ανσάλντι