Χόρτασαν γκολ στο Βιλαρεάλ!

Ισόπαλες 4-4 αναδείχθηκαν η Βιγιαρεάλ και η Γρανάδα στο "Κεράμικα", στο πιο εντυπωσιακό παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος. Η Βιγιαρεάλ βρέθηκε να προηγείται με 4-2 στο 73', ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας.

Το 1-0 έκανε ο Καθόρλα με πέναλτι στο 35', ενώ η Γρανάδα ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι του Φέντε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Το "κίτρινο υποβρύχιο" πήρε νέο προβάδισμα στο 53 με τον Μάξι Γκόμεθ, η Γρανάδα έκανε το 2-2 στο 62' με αυτογκολ του Πένια και στη συνέχεια πήρε τη... σκυτάλη η Βιγιαρεάλ που έφτασε στο 4-2 με γκολ των Μορένο (65') και Τσουκουέζε (73'). Ο Ρομπέρτο Σολδάδο έκανε το 4-3 στο 75ο λεπτό και στο 81' ο Αντόνιο Πουέρτας διαμόρφωσε το τελικό 4-4.