Χωρίς νικητή το... ανεπίσημο κρητικό ντέρμπι

Iσόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν ο Εργοτέλης και ο ΟΦΗ σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό, όταν ο Ναμπί με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Καλογεράκη, ενώ δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου ο Μάνος νίκησε τον τερματοφύλακα του Εργοτέλη και έκανε το 2-0.

Στο 59’ ο Εργοτέλης μείωσε σε 2-1 με προβολή του Μανουσάκη και στο 77’ ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων. Ο
Ροβίθης εκτέλεσε και ευστόχησε, ισοφαρίζοντας σε 2-2 για την ομάδα του.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης (60' Κατσιμήτρος), Προβυδάκης (46' Κοιλιάρας), Σπίριακ, Μπάτζιος (46' Πέϊος), Μπότε (82' Οικονόμου), Μπρους (80' Κατσούρι), Γροντής (46' Μπουτσάκης), Μπουρσέλης (46' Καντίνα), Μπαράτα, Έφορντ (85' Αζίζι), Μανουσάκης (68' Ροβίθης).

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου (65' Δερμιτζάκης), Μαρινάκης, Νάστος (65' Μπράουν), Γιαννούλης, Κοροβέσης (65' Δεληγιαννίδης), Μεγιάδο, Νέιρα, Ναμπί (46' Βαζ), Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Μάνος (65' Φιγκεϊρέντο).