Χωρίς φρένα η Ζάλτσμπουργκ

Η Ζάλτσμπουργκ δεν έχει σταματημό! Στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής του αυστριακού πρωταθλήματος επικράτησε 2-1 της Στουρμ Γκρατς και διατήρησε το απόλυτο παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι δείχνουν να μην έχουν αντίπαλο τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα καθώς στη δέκατη "στροφή" του πανηγύρισαν τη δέκατη νίκη τους.

Το σκορ άνοιξε στο 28ο λεπτό με τρομερό σουτ ο Γκούλμπραντσεν όμως δύο λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο Ζούλι ισοφάρισε με φανταστική εκτέλεση φάουλ.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να μετουσιώσουν την υπεροχή τους σε γκολ στο 54ο λεπτό. Ο Γιουνούζοβιτς εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά και ο Λάινερ με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-1.