Χιτ-Μπακς 97-144: Έβγαλαν αντίδραση τα “ελάφια”

Χιτ-Μπακς 97-144: Έβγαλαν αντίδραση τα “ελάφια”tnalΤετ, 12/30/2020 - 07:11

Οι Μιλγουόκι Μπακς κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση μετά τη βαριά ήττα από τους Νιου Γιορκ Νικς και συνέτριψαν 144-97 τους Μαϊάμι Χιτ, εκτός έδρας. Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Κρις Μίντλετον με 25 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Τζρου Χόλιντεϊ με 24. Στους 17 πόντους ο Ντόντε Ντι Βιντσέντζο. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε εννέα πόντους και έξι ριμπάουντ σε 24,14 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε έξι ασίς και τρία κλεψίματα. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο από την πλευρά του είχε

πέντε πόντους, πέντε ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ και ένα κλέψιμο σε 19,59 λεπτά συμμετοχής. Τα “ελάφια” τελείωσαν την αναμέτρηση με 29/51 τρίποντα.

Από την άλλη πλευρά, ο Τάιλερ Χέρο σημείωσε 23 πόντους και ήταν ο κορυφαίος των γηπεδούχων. Στους 15 πόντους ο Κέντρικ Ναν και στους 14 πόντους ο Άβερι Μπράντλεϊ. Αυτή ήταν η δεύτερη εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε τέσσερα ματς στην κανονική διάρκεια το πρωταθλήματος, ενώ οι Χιτ γνώρισαν τη δεύτερη ήττα σε τρία ματς.

Οι πόντοι:

Χιτ: Αντεμπάγιο 12, Ρόμπινσον 4, Χέρο 23, Ντράγκιτς 2, Όλινικ 5, Ατσιούβα 10, Μπράντλεϊ 14, Οκπάλα 3, Ναν 15, Στρους 7, Σίλα 2

Μπακς: Μίντλετον 25, Γ. Αντετοκούνμπο 9, Λόπες 14, Ντι Βιντσέντζο 17, Χόλιντεϊ 24, Πορτίς 11, Όγκουστιν 10, Θ. Αντετοκουνμπο 5, Κόναγκτον 3, Φορμπς 12, Νουόρα 8, Μέριλ 3, Ουίλσον 3

Θάντερ-Μάτζικ 107-118

ΑΜΕΡΙΚΗ - NBA - ΜΠΑΣΚΕΤ Miami Heat - Μπάσκετ Milwaukee Bucks - Μπάσκετ Off Off tnal Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Miami Heat ΑΜΕΡΙΚΗ Οι Μιλγουόκι Μπακς κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση μετά τη βαριά ήττα από τους Νιου Γιορκ Νικς και συνέτριψαν 144-97 τους Μαϊάμι Χιτ, εκτός έδρας. Article publish on Τετ, 12/30/2020 - 07:11 Article hide updated date On Article is longform Off