Χιρόνα-Χετάφε 3-1: Κυρίαρχη και νικήτρια

Οι γηπεδούχοι παρουσίασαν πολύ καλή εικόνα στο κομμάτι της κατοχής της μπάλας και της δημιουργίας στα πρώτα 45 λεπτά, εν αντιθέσει με τη Χετάφε που απείλησε μόλις μία φορά με παραλίγο αυτογκόλ του Ερέρα σε προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα.

Κορυφαίοι των γηπεδούχων στα πρώτα 45 λεπτά οι Γκαρθία, Ρικέλμε και Στουάνι με τον τελευταίο να ανοίγει το σκορ στο 42ο λεπτό.

Ο Ντουάρτε με αυτογκόλ διαμόρφωσε το 2-0 στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης ενώ ο Καστεγιάνος σημείωσε το 3-0 στο 64ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ουνάλ στο 73′ διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 και έμειναν με παίκτη λιγότερο αφού αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Κόουτο ο Ανγκιλέρι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων