Χετάφε – Σεβίλλη 0-1 : Και όμως νίκησε

Το πρώτο ημίχρονο μπορεί να περάσει στην ιστορία ως ένα από τα χειρότερα που έχουν γίνει ποτέ στο Ισπανικό πρωτάθλημα.

Στο δεύτερο οι αλλαγές δεν άλλαξαν ιδιαίτερα την εικόνα του αγώνα. Η Χετάφε απείλησε με ένα σουτ του Νταμιάν (54′) και η Σεβίλλη με δύο στημένες μπάλες με κεφαλιές των Ντιέγκο Κάρλος (71′) και Κουντέ (81′).

Στις καθυστερήσεις η Χετάφε έχασε την μπάλα στο κέντρο, η Σεβίλλη βγήκε με πολλούς παίκτες στην κόντρα. Ο Ράφα Μιρ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Λαμέλα σημείωσε το τελικό 0-1.

Τρίτο γκολ

για τον Αργεντινό σε δύο αγώνες με την Σεβίλλη να γίνεται η δεύτερη ομάδα που πετυχαίνει δύο νίκες στις δύο πρώτες αγωνιστικές μαζί με την πρωταθλήτρια Ατλέτικο Μαδρίτης.

Η Χετάφε αντιθέτως έχει δύο ήττες και δεν έχει σκοράρει στα δύο πρώτα ματς του Μίτσελ στον πάγκο.

Χετάφε (4/4/2) : Σορία – Νταμιάν (87′ Τιμόρ), Τζενέ, Μίτροβιτς, Ολιβέρα – Αλένια (87′ Μασίας), Αραμπάρι, Μακσίμοβιτς, Βιτόλο (46′ Γιάνκτο) – Σάντρο (74′ Ιγκλέσιας), Γιουνάλ (58′ Μάτα)

Σεβίλλη (4/3/3) : Μπόνο – Νάβας, Κουντέ, Ντιέγκο Κάρλος, Ακούνια (74 Ρεκίκ) – Φερνάντο, Χορδάν (67′ Ιντρισί), Όσκαρ (67′ Ράφα Μιρ) – Σούσο (46′ Λαμέλα), Πάπου Γκόμες (46′ Ράκιτιτς)