Χέρτα-Λεβερκούζεν 1-1: “Έμφραγμα” στο 90′ για τους Βερολινέζους

Μέτριο ήταν το παιχνίδι στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου, με την Λεβερκούζεν να έχει την μπάλα και να πατάει 2-3 φορές επικίνδυνα την περιοχή του Τσβόλοου, χωρίς όμως τη μεγάλη φάση. Το 1-0 έγραψε ο Γιόβετιτς λίγο πριν οτ τέλος του ημιχρόνου με ωραίο γύρισμα στην περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Χέρτα προσπάθησε να προστατεύσει το υπέρ της σκορ και το έκανε με επιτυχία κυρίως απέναντι στον Ντεμίρμπαϊ, που είχε 3 τελικές. Δεν τα κατάφερε όμως στη φάση του ενενηκοστού λεπτού όταν μετά από κόντρες ο Άντριχ βρέθηκε μόνος του και ισοφάρισε.

Η Λεβερκούζεν τελείωσε το ματς με δύο 16χρονους στην ενδεκάδα της τον Μπράβο και τον Σερτντεμίρ, με τον Σερτντεμίρ να είναι ο νεότερος στην ιστορία της και δεύτερος νεότερος στην Μπουντεσλίγκα

Χέρτα-Λεβερκούζεν 1-1, “Έμφραγμα”, 90′, Βερολινέζους,cherta-leverkouzen 1-1, “emfragma”, 90′, verolinezous