Χέρι - χέρι πηγαίνουν Σαχτάρ και Ντινάμο (video)

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν η Σαχτάρ Ντόνετσκ με τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ, σε παιχνίδι που έγινε στο Χάρκοβο για τον τρίτο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι Ουκρανοί άνοιξαν το σκορ με τον Κολοπλιάνκα στο 16ο λεπτό, οι Κροάτες ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Ντάνι Όλμο στο 25', ενώ στο 58ο λεπτό ο Γκαβράνοβιτς ανατράπηκε από τον Πιάτοφ στη μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής Λαχόθ μετά από εξέταση της φάσης στο VAR έδειξε την "άσπρη βούλα".

Ο Μίσλαβ Όρσιτς ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και στο 60ο λεπτό έκανε το 2-1 για τη Ντινάμο, ενώ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Ντοντό στο 75'.

Οι δύο ομάδες έχουν πλέον από τέσσερις βαθμούς και βρίσκονται στη δεύτερη θέση του τρίτου ομίλου, πίσω από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι.