«Χ»αμόγελα για νησιά Φερόε και Μαυροβούνιο! (vid)

«Χ»αμόγελα για νησιά Φερόε και Μαυροβούνιο! (vid)antaloΣάβ, 11/14/2020 - 21:14

Με τις εκτός έδρας ισοπαλίες τους τα νησιά Φερόε και το Μαυροβούνιο κατάφεραν να παραμείνουν στην κορυφή των ομίλων τους για το Nations League

Αζερμπαϊτζάν – Μαυροβούνιο 0-0

Σε ένα ματς με λίγες καλές φάσεις, αρκετή δύναμη και κάτω από έντονη ομίχλη, το τυπικά γηπεδούχο Αζερμπαϊντζάν και το Μαυροβούνιο έμειναν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.
Σαφώς πιο κερδισμένοι της διαδικασίας, στο Ζάπρεζιτς της Κορατίας, οι Μαυροβούνιοι

καθώς αναγκάστηκαν να παίξουν με παίκτη λιγότερο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο λόγο της αποβολής του Ιβάνοβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους!
Είχαν μάλιστα και τις πιο καλές ευκαιρίες να σκοράρουν αλλά έστω κι έτσι μένουν ικανοποιημένοι στην κορυφή του 1ου ομίλου της 3ης κατηγορίας, μετά την νίκη της Κύπρου επί του Λουξεμβούργου

Λετονία – Ν. Φερόε  1-1

Στην κορυφή του 1ου ομίλου στην 4η κατηγορία του Nations League έμεινε η ομάδα των νησιών Φερόε αποσπώντας το βαθμό της ισοπαλίας από τη Λετονία στη Ρίγα.
Όλα έγιναν μέσα σε ένα λεπτό, πάνω που συμπληρώνονταν μια ώρα παιχνιδιού. Στο 59’ ο Κάμες άνοιξε το σκορ και αμέσως μετά ο Γκούναρ Βάτναμαρ ισοφάρισε σε 1-1

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Nations League - Ποδόσφαιρο Off Off antalo Off Off ΔΙΕΘΝΕΙΣ Με τις εκτός έδρας ισοπαλίες τους τα νησιά Φερόε και το Μαυροβούνιο κατάφεραν να παραμείνουν στην κορυφή των ομίλων τους για το Nations League Article publish on Σάβ, 11/14/2020 - 21:14 Article hide updated date Off Article is longform Off